Krąg Aktywnej Nadziei online

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 21/02/2022 - 27/02/2023
18:00 - 20:00

Lokalizacja

Kategorie Bez kategorii


Nazywam się Ania Agat Gierlińska i zapraszam Cię na Krąg Aktywnej Nadziei. To wspólne pielęgnowanie nadziei i rozmowy o niej. Miejsce na dzielenie się doświadczeniami, trudnościami i radościami. Wzajemnie inspirowanie się i wspieranie.

Połowa lutego to dobry czas, by poza miłością pielęgnować także wiarę i nadzieję. Wiara w sens naszych działań na najbardziej fundamentalnym poziomie zdaje się być w aktywizmie czymś całkowicie podstawowym. Tak rozumiana wiara to odnajdywanie choćby skrawków głęboko ukrytego w naszym świecie sensu, wyłuskiwanie go pomimo chaotyczności naszego życia i licznych absurdów otaczającej nas kultury i społeczeństwa.

Nadzieja jest czymś jeszcze głębszym. Jak piszę Joanna Macy – nie jest oczekiwaniem na to, aż stanie się coś, na co liczymy, ale wcielaniem w życie tego, co kochamy i pragniemy już teraz. Nadzieję się pielęgnuje jak delikatną roślinę. A ponieważ połowa lutego to też czas zwiastujący narodziny wiosny i kiełkowania nowego życia chcę zaprosić Was do wspólnego pielęgnowania nadziei w Kręgu Aktywnej Nadziei. 

Zastanowimy się razem a ja stworzę dla Ciebie przestrzeń na przemyślenie, poczucie i jeśli zechcesz podzielenie się refleksjami nad tym:

  • Jakie jest Twoje podejście do nadziei, jej miejsce w  Twoim życiu, czy w ogóle masz nadzieję? Na co? Słowem – jaki jest Twój punkt startowy.
  • Co podcina skrzydła i niweczy nadzieje? I co zrobić z tak podciętymi skrzydłami? Czyli co jest trudne.
  • Co podtrzymuje Twoją nadzieję, co ją karmi i pomaga Ci ją pielęgnować? Co Cię motywuje, sprawia, że Ci się chce? 

W założeniu Krąg Aktywnej Nadziei jest cykliczny i odbywa się online (na Zoomie) w co drugi poniedziałek od 18.00 do 20.00. Pierwsze spotkanie – 21 lutego o 18.00. 

Możesz przyjść na jedno spotkanie, możesz przychodzić na każde. 

Zapraszam Cię do Kręgu, bo chcę tworzyć przestrzeń do znaczących spotkań, bo potrzebuję być we wspólnocie, w wymianie. To mój dar. Jeśli Ty chcesz podzielić się swoim darem możesz mnie wesprzeć na zrzutce. Możesz wpłacić dowolną kwotę. Ja sugeruje, by była to jakaś liczba pierwsza (na przykład 7, 19, 31, 47, 83, 101 czy 191) bo liczby pierwsze są fajne! No i pierwsza_y w konkursie czy rywalizacji może być tylko jedna_y, a liczb pierwszych jest (chyba) nieskończenie wiele.

Przypisy:

Link do spotkania

Link do zrzutki: Praktyka Ponownego Połączenia w Ekonomii Daru

O nadziei – mój artykuł z Dzikiego Życia: