Czuła Obecność – Spotkania w Lesie

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 19/02/2022 - 25/02/2023
11:00 - 14:00

Lokalizacja
Tychy, Paprocany

Kategorie Bez kategorii


Nazywam się Ania Agat Gierlińska i zapraszam Cię na Czułe Spotkania w Lesie. To regularne trzygodzinne warsztaty w terenie, w lesie, nad wodą. Głównie mindfulness w przyrodzie. Poznawanie siebie w relacji z lasem. Głębokie zmysłowe zanurzanie w przyrodniczym tu i teraz.

Często jak mantrę, słusznie, powtarza się zdanie Gandhiego „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”. Oznacza to – co ważne – żeby zacząć od siebie. Jeśli pragniemy świata, w którym ważna jest czułość i empatia potrzebujemy same_i sobie dawać czułość i empatię.

W naukach buddyjskich znajdziemy chętnie powtarzaną metaforę umysłu, który jest jak naczynie. Na razie świat, w którym żyjemy jest często źródłem stresu, napięcia i lęku które regularnie przepełniają nasze naczynia. Pandemia, niewydolny system zdrowia, łamiąca się demokracja i gospodarka, kryzys uchodźczy i faszyzacja życia społecznego napawają lękiem. Na to nakładają się niepokoje związane z nasilającym się kryzysem klimatycznym i ekologicznym oraz stres zwykłego życia w mieście i codziennej pracy w trybie nieustającego napięcia. 

W trakcie Czułych Spotkań w Lesie będziemy praktykować uważność, czyli dawać sobie uwagę i czułość i w ten sposób powiększać nasze naczynie na emocje. Będę proponować proste ćwiczenia, które mogą dać Ci wytchnienie i ulgę, polepszyć kontakt z ciałem i z przyrodą, wyostrzyć zmysły. Regularne praktykowanie tych ćwiczeń dla mnie samej jest źródłem większego wewnętrznego spokoju, pozwala mi lepiej sobie radzić z lękiem i mieć więcej czułości dla siebie i innych istot, również istot ludzkich. Jest prawdopodobne, że dla Ciebie ta praktyka zadziała podobnie. Możesz przyjść na jedno spotkanie, możesz przychodzić na każde. 

Gdzie i kiedy?

Co sobotę w Tychach, na Paprocanach w godzinach 11.00 – 14.00. Szczegóły miejsca rozpoczęcia podam po zgłoszeniu (ilość miejsc ograniczona, konieczne zgłoszenie). 

Cały warsztat jest w terenie, więc niezbędne jest odpowiednie ubranie i ewentualny prowiant, zadbajcie o siebie! 🙂

Ekonomia Daru

Zapraszam Cię do Czułych Spotkań w Lesie, bo chcę tworzyć przestrzeń do znaczących relacji, bo potrzebuję być we wspólnocie, w wymianie. Chce się dzielić swoim spojrzeniem na las i pokazać Ci taki kontakt z przyrodą, który mnie karmi, żeby karmił również Ciebie. To mój dar. Jeśli Ty chcesz podzielić się swoim darem możesz mnie wesprzeć na zrzutce. Możesz wpłacić dowolną kwotę. Ja sugeruje, by była to jakaś liczba pierwsza (na przykład 17, 31, 47, 83, 101 czy 191) bo liczby pierwsze są fajne! No i pierwsza_y w konkursie czy rywalizacji może być tylko jedna_y, a liczb pierwszych jest (chyba) nieskończenie wiele.

Przypisy: