Mapa życia

Mapa Życia to proste, ale wciągające ćwiczenie, które może odświeżyć twoje spojrzenie na świat—dostarczyć ci nowych wglądów dotyczących wartości i celu twojego życia. 

 

Metoda

Osoba prowadząca przekazuje następujące instrukcje:

Weź papier i długopis, narysuj mapę swojej życiowej podróży—tego, co dotychczas się w niej wydarzyło. Pozwól linii twojego życia płynąć i wić się na papierze, przedstawiając zdarzenia od twoich urodzin, aż do teraźniejszości. Wzdłuż tej linii narysuj symbole lub obrazki odnoszące się do ważnych wydarzeń, które wzbogaciły albo zmieniły bieg Twojego życia i nadały mu nowe znaczenie. Kiedy dotrzesz do teraźniejszości, pomyśl o różnych trajektoriach dalszego rozwoju, które możesz wybrać. Narysuj je przerywanymi liniami od punktu Teraz. Możesz przypisać każdej z nich symbol lub obraz.

 Po ustalonym czasie zaproś ludzi do podzielenia się ich mapami w małych grupach.

Teksty są fragmentami tłumaczeń oryginałów ze strony Work That Reconnects: https://workthatreconnects.org/resource/life-map/

Tłumaczenie: Marta Łukowska
Redakcja: Barbara Wojtaszek
Zdjęcie: Wojciech Kozłowski

 

Jak praktykować?

Chcesz praktykować Ponowne Połączenie? Poniżej odnośniki do praktyk, które mogą Ci w tym pomóc.  Są one pogrupowane według etapów Spirali:

Wdzięczność

Honorowanie bólu

Widzenie nowymi oczyma

Pójście naprzód

 

Dodatkowe praktyki:

Głęboki Czas